Herlev Floorball Club
Gæstebog
Sponsorer
Bestyrelsen
Træningstider
Adresser
Kontingent
Links
Topscorerliste
Evighedsliste
Statistik
Herre 1
Hotboys
Herre 3
Dame 1
Dame Motion
U15
U13
U11
U9
U5+U7

NavnKampePointMålAssistsP/KMin.
Mads Hjelmsø178255274,820
Simon Bay Munkholm167346274,560
Jannick Mortensen214935142,3324
Oskar Schjerlund164322212,690
Nicklas Spuur Lønstrup354122191,174
Mads Terp163922172,440
Johan Emil Algren123819193,170
Danny Lyø Petersen133219132,464
John "John John" Jensen12312472,582
Noah Gundersen 11292182,640
Rasmus Herløv Jørgensen16241771,502
Thomas Wiberg "Prima" Gejl222313101,058
Jens Olsen11221662,002
Christian "Militær" Nyholt18221391,2231
Casper Breitenbach24221390,926
Jonas Kaarsgaard Rasmussen18229131,226
Laus Jensen11181531,640
Jonny Petersen16181531,1316
Thomas Elsing1415781,070
Ronnie Juul Hansen1414681,006
Dennis "Hill" Hansen313944,332
Nicklas Svenson1313851,000
Marius Haslund Hansen1413850,9320
Thomas "Stump" Petersen1013761,308
Daniel Wøldike Larsen1213761,080
Liam Nathaniel Øhrgaard Thompson912751,3329
Kenneth Coretto1411740,790
Emil Rostock Mathiasson1511650,732
Stefan Abildskov610641,679
Sofus Granskov1210640,830
Mads Herskind1610640,638
Søren Gytkjær Milwertz1510550,670
Kristian Snerle1410460,714
Niels "Niller" Breitenbach2010370,502
John Madsen1410280,7126
Steffen Leholk39633,002
Gabriel Kjærsgaard129360,750
Maja Dons128620,670
Kim Meng48532,000
Ronni Jensen108530,804
Lasse Langelund208530,4018
Alex Roland158350,530
Kenneth Widén128260,670
Anders "Kaptajn" Nyholt158080,530
Theis Scott Hansson47341,750
Nikolaj Husen167250,4418
Ivan Punchochar96330,674
Mathias Lønstrup 55501,000
Michael Frostholm85500,630
Rasmus Pedersen145320,360
Tobias Rønnow155320,332
Magnus Hjorth Jørgensen115230,456
Tobias Øhrgaard Laursen114310,3612
Benjamin Vener84220,502
Alex Lykholt194130,2143
Frederik Andersen13213,002
Kim Neubert83210,382
Lars Ørsted Petersen43120,756
Sander Linnet63120,500
Mathias Korsholm Mathiesen133120,2315
Lars Rørby Johansen63030,506
Claes Olsen133030,230
Peter Holm153030,200
Emil Christansen22201,000
Allan Bøwig42200,500
Carsten Olsen62200,334
Benjamin Gamst82200,250
Morten Foverskov62110,330
Rasmus "Tordenstav" Nielsen162110,132
Thomas Petersen12022,000
Daniel Baunsgaard52020,402
André Lyhne Nørager62020,332
Anders Enevold Grønlund62020,332
Rasmus Ørsted Petersen182020,110
Jesper Bærensen41100,250
Danni Martens11011,002
Jesper Roland Nielsen51010,200
Bo Andersen71010,146
Dennis B. Hansen71010,142
Simon Sørensen71010,140
Emil West81010,130
Anders Christiansen151010,070
Michael Thomsen10000,000
Dan "Fersken" Waldorff10000,000
Rasmus Bang10000,000
Emil Berger Christiansen10000,000
Bjarne Mikladal10000,002
Miklas Nielsen10000,000
Victor Lander10000,000
Lasse Bødker10000,000
Jan Skovgaard Jensen10000,000
Bo Brodersen10000,000
Daniel Eskjær-køppen20000,000
Adams Nurdin20000,000
Mikkel Nyholt40000,000
Wilhelm Nordgaard40000,000
Carsten Østergård40000,004
Victor Popov50000,000
Patrick Nielsen60000,000
Arthur Rosenzweig60000,002
Lukas Magnussen80000,000
Simon Vilhelmsen110000,000
Axel Warming130000,000
Peter Heitmann140000,002
Nikolaj Borg140000,000
Allan Nordlunde Hjorth200000,000
Facit for sæson 17-18:
U5/U7/U9: Flot tilgang, mange stævner
U11: Sjællandsmestre A-række, nr.2 ved Landsstævnet
U15: Sølv A-række, nr.3 ved Landsstævnet
Damer: Stor tilgang
Herre 1: Nr.6 i 1.division
Hotboys: Nr.6 i Sjællandsserien
Seneste nyheder
13-05Formandens beretning 
13-05Formandens beretning 2.del 
13-05Referat fra Generalforsamling 
08-05Justeringer af floorballreglerne til sæson 2018/19 
23-04Frederikshavn Blackhawks tog DM-Guld for både herrer og damer 
16-04Generalforsamling 
26-03H2: Hvem var tilstede, da Neubert scorede to kasser!? 
12-03Stor succes for Herlev ungdom til årets Landsstævne 
Flere nyheder...
Seneste kampe
13-05U11 - Hvidovre7 - 6
09-05U15 - Hvidovre5 - 5
09-04Herre 3 - Uvelse 27 - 5
25-03Greve - Hotboys1 - 11
12-03Herre 1 - Vanløse2 - 15
Sidste uges kampe...
Kommende kampe
Ingen aktuelle kampe