Herlev Floorball Club
Gæstebog
Sponsorer
Bestyrelsen
Træningstider
Adresser
Kontingent
Links
Topscorerliste
Evighedsliste
Statistik
Herre 1
Hotboys
Herre 3
Dame 1
Dame Motion
U15
U13
U11
U9
U5+U7

NavnKampePointMålAssistsP/KMin.
Adams Nurdin20000,000
Alex Lykholt194130,2143
Alex Roland158350,530
Allan Bøwig42200,500
Allan Nordlunde Hjorth200000,000
Anders Christiansen130000,000
Anders Enevold Grønlund62020,332
Anders "Kaptajn" Nyholt158080,530
André Lyhne Nørager62020,332
Arthur Rosenzweig60000,002
Axel Warming120000,000
Benjamin Gamst72200,290
Benjamin Vener74220,570
Bjarne Mikladal10000,002
Bo Andersen71010,146
Bo Brodersen10000,000
Carsten Olsen62200,334
Carsten Østergård40000,004
Casper Breitenbach22181080,824
Christian "Militær" Nyholt18221391,2231
Claes Olsen133030,230
Dan "Fersken" Waldorff10000,000
Daniel Baunsgaard52020,402
Daniel Eskjær-køppen20000,000
Daniel Wøldike Larsen1011651,100
Danni Martens11011,002
Danny Lyø Petersen133219132,464
Dennis B. Hansen71010,142
Dennis "Hill" Hansen313944,332
Emil Berger Christiansen10000,000
Emil Christansen12202,000
Emil Rostock Mathiasson1311650,852
Emil West71010,140
Frederik Andersen13213,002
Gabriel Kjærsgaard129360,750
Ivan Punchochar96330,674
Jan Skovgaard Jensen10000,000
Jannick Mortensen214935142,3324
Jens Olsen10201552,002
Jesper Bærensen41100,250
Jesper Roland Nielsen51010,200
Johan Emil Algren113718193,360
John Madsen1410280,7126
John "John John" Jensen12312472,582
Jonas Kaarsgaard Rasmussen18229131,226
Jonny Petersen16181531,1316
Kenneth Coretto1411740,790
Kenneth Widén128260,670
Kim Meng48532,000
Kim Neubert83210,382
Kristian Snerle1410460,714
Lars Rørby Johansen63030,506
Lars Ørsted Petersen43120,756
Lasse Bødker10000,000
Lasse Langelund208530,4018
Laus Jensen11181531,640
Liam Nathaniel Øhrgaard Thompson79631,2927
Lukas Magnussen70000,000
Mads Herskind1610640,638
Mads Hjelmsø178255274,820
Mads Terp153922172,600
Magnus Hjorth Jørgensen115230,456
Maja Dons118620,730
Marius Haslund Hansen1211740,9218
Mathias Korsholm Mathiesen133120,2315
Mathias Lønstrup 45501,250
Michael Frostholm85500,630
Michael Thomsen10000,000
Mikkel Nyholt40000,000
Morten Foverskov62110,330
Nicklas Spuur Lønstrup333416181,034
Nicklas Svenson1313851,000
Niels "Niller" Breitenbach2010370,502
Nikolaj Borg140000,000
Nikolaj Husen167250,4418
Noah Gundersen 11292182,640
Oskar Schjerlund154121202,730
Patrick Nielsen60000,000
Peter Heitmann140000,002
Peter Holm153030,200
Rasmus Bang10000,000
Rasmus Herløv Jørgensen16241771,502
Rasmus Pedersen135320,380
Rasmus Ørsted Petersen182020,110
Rasmus "Tordenstav" Nielsen162110,132
Ronni Jensen108530,804
Ronnie Juul Hansen1414681,006
Sander Linnet53120,600
Simon Bay Munkholm157145264,730
Simon Sørensen71010,140
Simon Vilhelmsen100000,000
Sofus Granskov119630,820
Stefan Abildskov610641,679
Steffen Leholk39633,002
Søren Gytkjær Milwertz1310550,770
Theis Scott Hansson47341,750
Thomas Elsing1415781,070
Thomas Petersen12022,000
Thomas "Stump" Petersen1013761,308
Thomas Wiberg "Prima" Gejl222313101,058
Tobias Rønnow145320,362
Tobias Øhrgaard Laursen114310,3612
Victor Lander10000,000
Victor Popov40000,000
Wilhelm Nordgaard40000,000
100 kampe for Herlev FC:
Casper Breitenbach
Seneste nyheder
23-04Frederikshavn Blackhawks tog DM-Guld for både herrer og damer 
16-04Generalforsamling 
26-03H2: Hvem var tilstede, da Neubert scorede to kasser!? 
12-03Stor succes for Herlev ungdom til årets Landsstævne 
09-02Hotboys: Knebent nederlag til topholdet 
31-01Hotboys: Flot resultat dagen derpå i Holbæk 
23-01Senior fællestræning onsdage! 
22-01Hotboys: En hård kamp i Bellahøj hallen 
Flere nyheder...
Seneste kampe
22-04U15 - Jægerspris5 - 0
09-04Herre 3 - Uvelse 27 - 5
25-03Greve - Hotboys1 - 11
17-03Helsingør - U11 3 - 4
12-03Herre 1 - Vanløse2 - 15
Sidste uges kampe...
Kommende kampe
29-04Jægerspris - U11
29-04Jægerspris - U15
Denne uges kampe...