Herlev Floorball Club
Gæstebog
Sponsorer
Bestyrelsen
Træningstider
Adresser
Kontingent
Links
Topscorerliste
Evighedsliste
Statistik
Herre 1
Hotboys
Herre 3
Dame 1
Dame Motion
U15
U13
U11
U9
U5+U7

NavnKampePointMålAssistsP/KMin.
Alex Lykholt194130,2143
Christian "Militær" Nyholt18221391,2231
Liam Nathaniel Øhrgaard Thompson79631,2927
John Madsen1410280,7126
Jannick Mortensen214935142,3324
Marius Haslund Hansen1211740,9218
Lasse Langelund208530,4018
Nikolaj Husen167250,4418
Jonny Petersen16181531,1316
Mathias Korsholm Mathiesen133120,2315
Tobias Øhrgaard Laursen114310,3612
Stefan Abildskov610641,679
Thomas Wiberg "Prima" Gejl222313101,058
Thomas "Stump" Petersen1013761,308
Mads Herskind1610640,638
Jonas Kaarsgaard Rasmussen18229131,226
Ronnie Juul Hansen1414681,006
Magnus Hjorth Jørgensen115230,456
Lars Ørsted Petersen43120,756
Lars Rørby Johansen63030,506
Bo Andersen71010,146
Nicklas Spuur Lønstrup333416181,034
Danny Lyø Petersen133219132,464
Casper Breitenbach22181080,824
Kristian Snerle1410460,714
Ronni Jensen108530,804
Ivan Punchochar96330,674
Carsten Olsen62200,334
Carsten Østergård40000,004
John "John John" Jensen12312472,582
Rasmus Herløv Jørgensen16241771,502
Jens Olsen10201552,002
Dennis "Hill" Hansen313944,332
Emil Rostock Mathiasson1311650,852
Niels "Niller" Breitenbach2010370,502
Steffen Leholk39633,002
Tobias Rønnow145320,362
Frederik Andersen13213,002
Kim Neubert83210,382
Rasmus "Tordenstav" Nielsen162110,132
Daniel Baunsgaard52020,402
André Lyhne Nørager62020,332
Anders Enevold Grønlund62020,332
Danni Martens11011,002
Dennis B. Hansen71010,142
Bjarne Mikladal10000,002
Arthur Rosenzweig60000,002
Peter Heitmann140000,002
Mads Hjelmsø178255274,820
Simon Bay Munkholm157145264,730
Oskar Schjerlund154121202,730
Mads Terp153922172,600
Johan Emil Algren113718193,360
Noah Gundersen 11292182,640
Laus Jensen11181531,640
Thomas Elsing1415781,070
Nicklas Svenson1313851,000
Kenneth Coretto1411740,790
Daniel Wøldike Larsen1011651,100
Søren Gytkjær Milwertz1310550,770
Sofus Granskov119630,820
Gabriel Kjærsgaard129360,750
Maja Dons118620,730
Kim Meng48532,000
Alex Roland158350,530
Kenneth Widén128260,670
Anders "Kaptajn" Nyholt158080,530
Theis Scott Hansson47341,750
Mathias Lønstrup 45501,250
Michael Frostholm85500,630
Rasmus Pedersen135320,380
Benjamin Vener74220,570
Sander Linnet53120,600
Claes Olsen133030,230
Peter Holm153030,200
Emil Christansen12202,000
Allan Bøwig42200,500
Benjamin Gamst72200,290
Morten Foverskov62110,330
Thomas Petersen12022,000
Rasmus Ørsted Petersen182020,110
Jesper Bærensen41100,250
Jesper Roland Nielsen51010,200
Simon Sørensen71010,140
Emil West71010,140
Rasmus Bang10000,000
Emil Berger Christiansen10000,000
Victor Lander10000,000
Lasse Bødker10000,000
Jan Skovgaard Jensen10000,000
Bo Brodersen10000,000
Dan "Fersken" Waldorff10000,000
Michael Thomsen10000,000
Adams Nurdin20000,000
Daniel Eskjær-køppen20000,000
Wilhelm Nordgaard40000,000
Victor Popov40000,000
Mikkel Nyholt40000,000
Patrick Nielsen60000,000
Lukas Magnussen70000,000
Simon Vilhelmsen100000,000
Axel Warming120000,000
Anders Christiansen130000,000
Nikolaj Borg140000,000
Allan Nordlunde Hjorth200000,000
100 kampe for Herlev FC:
Casper Breitenbach
Seneste nyheder
23-04Frederikshavn Blackhawks tog DM-Guld for både herrer og damer 
16-04Generalforsamling 
26-03H2: Hvem var tilstede, da Neubert scorede to kasser!? 
12-03Stor succes for Herlev ungdom til årets Landsstævne 
09-02Hotboys: Knebent nederlag til topholdet 
31-01Hotboys: Flot resultat dagen derpå i Holbæk 
23-01Senior fællestræning onsdage! 
22-01Hotboys: En hård kamp i Bellahøj hallen 
Flere nyheder...
Seneste kampe
22-04U15 - Jægerspris5 - 0
09-04Herre 3 - Uvelse 27 - 5
25-03Greve - Hotboys1 - 11
17-03Helsingør - U11 3 - 4
12-03Herre 1 - Vanløse2 - 15
Sidste uges kampe...
Kommende kampe
29-04Jægerspris - U11
29-04Jægerspris - U15
Denne uges kampe...