Herlev Floorball Club
Gæstebog
Sponsorer
Bestyrelsen
Træningstider
Adresser
Kontingent
Links
Topscorerliste
Evighedsliste
Statistik
Herre 1
Hotboys
Herre 3
Dame 1
Dame Motion
U15
U13
U11
U9
U5+U7

NavnKampePointMålAssistsP/KMin.
Nicklas Spuur Lønstrup22201190,914
Jannick Mortensen163221112,008
Thomas Wiberg "Prima" Gejl1613760,814
Lasse Langelund154310,2714
Ronnie Juul Hansen1414681,006
Alex Lykholt142020,1431
Mads Hjelmsø137751265,920
Rasmus Ørsted Petersen131010,080
Jonas Kaarsgaard Rasmussen1214681,172
Casper Breitenbach1211740,924
Niels "Niller" Breitenbach125230,420
Nikolaj Husen123120,2516
Peter Heitmann120000,002
Simon Bay Munkholm116036245,450
Mads Terp113822163,450
Oskar Schjerlund113720173,360
Allan Nordlunde Hjorth110000,000
Gabriel Kjærsgaard108260,800
Rasmus Pedersen105320,500
Tobias Rønnow105320,500
Rasmus "Tordenstav" Nielsen101100,102
Christian "Militær" Nyholt9141041,564
Rasmus Herløv Jørgensen911831,220
Jonny Petersen99721,008
Thomas Elsing97430,780
Alex Roland95320,560
Kenneth Widén95230,560
John Madsen95140,5624
Mathias Korsholm Mathiesen92110,224
Claes Olsen92020,220
Axel Warming90000,000
Nikolaj Borg90000,000
Johan Emil Algren83418164,250
John "John John" Jensen8201462,502
Thomas "Stump" Petersen812751,508
Maja Dons88621,000
Mads Herskind84220,504
Anders "Kaptajn" Nyholt84040,500
Peter Holm80000,000
Simon Vilhelmsen80000,000
Noah Gundersen 7261973,710
Jens Olsen7151232,142
Danny Lyø Petersen712661,710
Søren Gytkjær Milwertz78441,140
Ronni Jensen77431,002
Sofus Granskov77431,000
Emil Rostock Mathiasson77341,002
Kristian Snerle74220,572
Nicklas Svenson73210,430
Kenneth Coretto73120,430
Bo Andersen71010,146
Dennis B. Hansen71010,142
Simon Sørensen71010,140
Anders Christiansen70000,000
Stefan Abildskov610641,679
Laus Jensen69721,500
Daniel Wøldike Larsen68531,330
Marius Haslund Hansen64220,6712
Magnus Hjorth Jørgensen63120,502
Lars Rørby Johansen63030,506
Carsten Olsen62200,334
André Lyhne Nørager62020,332
Tobias Øhrgaard Laursen52200,404
Emil West51010,200
Kim Meng48532,000
Sander Linnet43120,750
Benjamin Gamst42200,500
Allan Bøwig42200,500
Michael Frostholm41100,250
Ivan Punchochar41100,250
Kim Neubert41010,252
Daniel Baunsgaard41010,252
Jesper Roland Nielsen40000,000
Wilhelm Nordgaard40000,000
Benjamin Vener33211,000
Jesper Bærensen31100,330
Arthur Rosenzweig30000,000
Lukas Magnussen30000,000
Victor Popov30000,000
Steffen Leholk24312,000
Liam Nathaniel Øhrgaard Thompson21100,5025
Adams Nurdin20000,000
Morten Foverskov20000,000
Daniel Eskjær-køppen20000,000
Patrick Nielsen20000,000
Frederik Andersen13213,002
Theis Scott Hansson12202,000
Thomas Petersen12022,000
Danni Martens11011,002
Michael Thomsen10000,000
Rasmus Bang10000,000
Bjarne Mikladal10000,002
Jan Skovgaard Jensen10000,000
Bo Brodersen10000,000
Lasse Bødker10000,000
Victor Lander10000,000
God jul og godt nytår til alle omkring klubben:
Seneste nyheder
23-01Senior fællestræning onsdage! 
22-01Hotboys: En hård kamp i Bellahøj hallen 
12-01Hotboys: En solrig søndag i Vestjylland  
07-12H2: Hotboys i sikker sejr! 
02-12Juleafslutning Seniorhold 
21-11Klubaften i Copenhagenfloorballcenter 
21-11H2: Referat af kampen mod Hvidovre 
19-11H1: FLOT fight gav udligning i 59:59 og sejr i OT 
Flere nyheder...
Seneste kampe
21-01Herre 1 - Hafnia1 - 13
21-01U15 - Vanløse8 - 4
21-01U11 - Vanløse9 - 2
20-01FFK 2 - Hotboys10 - 2
14-01Allerød - Herre 36 - 7
03-09Dame 1 - Vanløse0 - 5
Sidste uges kampe...
Kommende kampe
26-01Vallensbæk - Herre 1
28-01Rungsted-Hørsholm - U11
28-01Holbæk - Hotboys
02-02U15 - Jægerspris
25-02Herre 3 - Jægerspris 2
Denne uges kampe...