Herlev Floorball Club
Gæstebog
Sponsorer
Bestyrelsen
Træningstider
Adresser
Kontingent
Links
Topscorerliste
Evighedsliste
Statistik
Herre 1
Hotboys
Herre 3
Dame 1
Dame Motion
U15
U13
U11
U9
U5+U7

NavnKampePointMålAssistsP/KMin.
Mads Hjelmsø137751265,920
Simon Bay Munkholm116036245,450
Oskar Schjerlund113720173,360
Mads Terp113822163,450
Johan Emil Algren83418164,250
Jannick Mortensen163221112,008
Nicklas Spuur Lønstrup22201190,914
Jonas Kaarsgaard Rasmussen1214681,172
Ronnie Juul Hansen1414681,006
Noah Gundersen 7261973,710
John "John John" Jensen8201462,502
Thomas Wiberg "Prima" Gejl1613760,814
Danny Lyø Petersen712661,710
Gabriel Kjærsgaard108260,800
Thomas "Stump" Petersen812751,508
Christian "Militær" Nyholt9141041,564
Casper Breitenbach1211740,924
Stefan Abildskov610641,679
Søren Gytkjær Milwertz78441,140
Emil Rostock Mathiasson77341,002
John Madsen95140,5624
Anders "Kaptajn" Nyholt84040,500
Jens Olsen7151232,142
Rasmus Herløv Jørgensen911831,220
Kim Meng48532,000
Daniel Wøldike Larsen68531,330
Ronni Jensen77431,002
Sofus Granskov77431,000
Thomas Elsing97430,780
Kenneth Widén95230,560
Niels "Niller" Breitenbach125230,420
Lars Rørby Johansen63030,506
Laus Jensen69721,500
Jonny Petersen99721,008
Maja Dons88621,000
Alex Roland95320,560
Tobias Rønnow105320,500
Rasmus Pedersen105320,500
Marius Haslund Hansen64220,6712
Kristian Snerle74220,572
Mads Herskind84220,504
Sander Linnet43120,750
Magnus Hjorth Jørgensen63120,502
Kenneth Coretto73120,430
Nikolaj Husen123120,2516
Thomas Petersen12022,000
André Lyhne Nørager62020,332
Claes Olsen92020,220
Alex Lykholt142020,1431
Steffen Leholk24312,000
Lasse Langelund154310,2714
Frederik Andersen13213,002
Benjamin Vener33211,000
Nicklas Svenson73210,430
Mathias Korsholm Mathiesen92110,224
Danni Martens11011,002
Kim Neubert41010,252
Daniel Baunsgaard41010,252
Emil West51010,200
Simon Sørensen71010,140
Bo Andersen71010,146
Dennis B. Hansen71010,142
Rasmus Ørsted Petersen131010,080
Theis Scott Hansson12202,000
Allan Bøwig42200,500
Benjamin Gamst42200,500
Tobias Øhrgaard Laursen52200,404
Carsten Olsen62200,334
Liam Nathaniel Øhrgaard Thompson21100,5025
Jesper Bærensen31100,330
Michael Frostholm41100,250
Ivan Punchochar41100,250
Rasmus "Tordenstav" Nielsen101100,102
Michael Thomsen10000,000
Victor Lander10000,000
Rasmus Bang10000,000
Lasse Bødker10000,000
Jan Skovgaard Jensen10000,000
Bo Brodersen10000,000
Bjarne Mikladal10000,002
Patrick Nielsen20000,000
Daniel Eskjær-køppen20000,000
Morten Foverskov20000,000
Adams Nurdin20000,000
Arthur Rosenzweig30000,000
Lukas Magnussen30000,000
Victor Popov30000,000
Wilhelm Nordgaard40000,000
Jesper Roland Nielsen40000,000
Anders Christiansen70000,000
Simon Vilhelmsen80000,000
Peter Holm80000,000
Nikolaj Borg90000,000
Axel Warming90000,000
Allan Nordlunde Hjorth110000,000
Peter Heitmann120000,002
God jul og godt nytår til alle omkring klubben:
Seneste nyheder
23-01Senior fællestræning onsdage! 
22-01Hotboys: En hård kamp i Bellahøj hallen 
12-01Hotboys: En solrig søndag i Vestjylland  
07-12H2: Hotboys i sikker sejr! 
02-12Juleafslutning Seniorhold 
21-11Klubaften i Copenhagenfloorballcenter 
21-11H2: Referat af kampen mod Hvidovre 
19-11H1: FLOT fight gav udligning i 59:59 og sejr i OT 
Flere nyheder...
Seneste kampe
21-01Herre 1 - Hafnia1 - 13
21-01U15 - Vanløse8 - 4
21-01U11 - Vanløse9 - 2
20-01FFK 2 - Hotboys10 - 2
14-01Allerød - Herre 36 - 7
03-09Dame 1 - Vanløse0 - 5
Sidste uges kampe...
Kommende kampe
26-01Vallensbæk - Herre 1
28-01Rungsted-Hørsholm - U11
28-01Holbæk - Hotboys
02-02U15 - Jægerspris
25-02Herre 3 - Jægerspris 2
Denne uges kampe...