Herlev Floorball Club
Gæstebog
Sponsorer
Bestyrelsen
Træningstider
Adresser
Kontingent
Links
Topscorerliste
Evighedsliste
Statistik
Herre 1
Hotboys
Herre 3
Dame 1
Dame Motion
U15
U13
U11
U9
U5+U7

NavnKampePointMålAssistsP/KMin.
Mads Hjelmsø188355284,610
Simon Bay Munkholm177547284,410
Dennis "Hill" Hansen313944,332
Johan Emil Algren134021193,080
Steffen Leholk39633,002
Frederik Andersen13213,002
Oskar Schjerlund174524212,650
John "John John" Jensen12312472,582
Noah Gundersen 12302282,500
Danny Lyø Petersen133219132,464
Mads Terp174123182,410
Jannick Mortensen214935142,3324
Jens Olsen11221662,002
Kim Meng48532,000
Thomas Petersen12022,000
Theis Scott Hansson47341,750
Stefan Abildskov610641,679
Laus Jensen11181531,640
Rasmus Herløv Jørgensen16241771,502
Liam Nathaniel Øhrgaard Thompson912751,3329
Thomas "Stump" Petersen1013761,308
Christian "Militær" Nyholt18221391,2231
Jonas Kaarsgaard Rasmussen18229131,226
Nicklas Spuur Lønstrup354122191,174
Jonny Petersen16181531,1316
Daniel Wøldike Larsen1213761,080
Thomas Elsing1415781,070
Thomas Wiberg "Prima" Gejl222313101,058
Ronnie Juul Hansen1414681,006
Nicklas Svenson1313851,000
Mathias Lønstrup 55501,000
Danni Martens11011,002
Marius Haslund Hansen1413850,9320
Casper Breitenbach24221390,926
Sofus Granskov1210640,830
Ronni Jensen108530,804
Kenneth Coretto1411740,790
Lars Ørsted Petersen43120,756
Emil Rostock Mathiasson1511650,732
Kristian Snerle1410460,714
John Madsen1410280,7126
Maja Dons139630,690
Gabriel Kjærsgaard139360,690
Søren Gytkjær Milwertz1510550,670
Kenneth Widén128260,670
Ivan Punchochar96330,674
Emil Christansen32200,670
Mads Herskind1610640,638
Michael Frostholm85500,630
Alex Roland158350,530
Anders "Kaptajn" Nyholt158080,530
Niels "Niller" Breitenbach2010370,502
Benjamin Vener84220,502
Lars Rørby Johansen63030,506
Allan Bøwig42200,500
Emil Berger Christiansen21010,500
Magnus Hjorth Jørgensen115230,456
Nikolaj Husen167250,4418
Sander Linnet73120,430
Lasse Langelund208530,4018
Daniel Baunsgaard52020,402
Kim Neubert83210,382
Tobias Øhrgaard Laursen114310,3612
Rasmus Pedersen155320,330
Carsten Olsen62200,334
Morten Foverskov62110,330
Anders Enevold Grønlund62020,332
André Lyhne Nørager62020,332
Tobias Rønnow165320,312
Benjamin Gamst82200,250
Jesper Bærensen41100,250
Mathias Korsholm Mathiesen133120,2315
Claes Olsen133030,230
Alex Lykholt194130,2143
Peter Holm153030,200
Jesper Roland Nielsen51010,200
Bo Andersen71010,146
Dennis B. Hansen71010,142
Simon Sørensen71010,140
Rasmus "Tordenstav" Nielsen162110,132
Rasmus Ørsted Petersen182020,110
Emil West91010,110
Anders Christiansen151010,070
Michael Thomsen10000,000
Dan "Fersken" Waldorff10000,000
Rasmus Bang10000,000
Bjarne Mikladal10000,002
Victor Lander10000,000
Lasse Bødker10000,000
Jan Skovgaard Jensen10000,000
Bo Brodersen10000,000
Daniel Eskjær-køppen20000,000
Miklas Nielsen20000,000
Adams Nurdin20000,000
Mikkel Nyholt40000,000
Carsten Østergård40000,004
Wilhelm Nordgaard40000,000
Victor Popov50000,000
Patrick Nielsen60000,000
Arthur Rosenzweig60000,002
Lukas Magnussen90000,000
Simon Vilhelmsen120000,000
Nikolaj Borg140000,000
Axel Warming140000,000
Peter Heitmann140000,002
Allan Nordlunde Hjorth200000,000
Facit for sæson 17-18:
U5/U7/U9: Flot tilgang, mange stævner
U11: Sjællandsmestre A-række, nr.2 ved Landsstævnet
U15: Sølv A-række, nr.3 ved Landsstævnet
Damer: Stor tilgang
Herre 1: Nr.6 i 1.division
Hotboys: Nr.6 i Sjællandsserien + Guld ved 3-mands cup
Herre 3: Nr.1 i Serie 1
Seneste nyheder
29-05Hotboys tog guld ved uofficielle 3 mands DM 
13-05Formandens beretning 
13-05Formandens beretning 2.del 
13-05Referat fra Generalforsamling 
08-05Justeringer af floorballreglerne til sæson 2018/19 
23-04Frederikshavn Blackhawks tog DM-Guld for både herrer og damer 
16-04Generalforsamling 
26-03H2: Hvem var tilstede, da Neubert scorede to kasser!? 
Flere nyheder...
Seneste kampe
13-05U11 - Hvidovre7 - 6
09-05U15 - Hvidovre5 - 5
09-04Herre 3 - Uvelse 27 - 5
25-03Greve - Hotboys1 - 11
12-03Herre 1 - Vanløse2 - 15
Sidste uges kampe...
Kommende kampe
Ingen aktuelle kampe