Herlev Floorball Club
Gæstebog
Sponsorer
Bestyrelsen
Træningstider
Adresser
Kontingent
Links
Topscorerliste
Evighedsliste
Statistik
Herre 1
Hotboys
Herre 3
Dame 1
Dame Motion
U15
U13
U11
U9
U5+U7

NavnKampePointMålAssistsP/KMin.
Mads Hjelmsø178255274,820
Simon Bay Munkholm157145264,730
Dennis "Hill" Hansen313944,332
Johan Emil Algren113718193,360
Steffen Leholk39633,002
Frederik Andersen13213,002
Oskar Schjerlund154121202,730
Noah Gundersen 11292182,640
Mads Terp153922172,600
John "John John" Jensen12312472,582
Danny Lyø Petersen133219132,464
Jannick Mortensen214935142,3324
Jens Olsen10201552,002
Kim Meng48532,000
Emil Christansen12202,000
Thomas Petersen12022,000
Theis Scott Hansson47341,750
Stefan Abildskov610641,679
Mathias Lønstrup 35501,670
Laus Jensen11181531,640
Rasmus Herløv Jørgensen16241771,502
Liam Nathaniel Øhrgaard Thompson68621,3327
Thomas "Stump" Petersen1013761,308
Christian "Militær" Nyholt18221391,2231
Jonas Kaarsgaard Rasmussen18229131,226
Daniel Wøldike Larsen911651,220
Jonny Petersen16181531,1316
Thomas Elsing1415781,070
Thomas Wiberg "Prima" Gejl222313101,058
Nicklas Spuur Lønstrup323315181,034
Ronnie Juul Hansen1414681,006
Nicklas Svenson1313851,000
Marius Haslund Hansen1111741,0016
Danni Martens11011,002
Emil Rostock Mathiasson1211650,922
Sofus Granskov109630,900
Søren Gytkjær Milwertz1210550,830
Ronni Jensen108530,804
Kenneth Coretto1411740,790
Gabriel Kjærsgaard129360,750
Lars Ørsted Petersen43120,756
Maja Dons118620,730
Casper Breitenbach2115780,714
Kristian Snerle1410460,714
John Madsen1410280,7126
Kenneth Widén128260,670
Ivan Punchochar96330,674
Mads Herskind1610640,638
Michael Frostholm85500,630
Sander Linnet53120,600
Alex Roland158350,530
Anders "Kaptajn" Nyholt158080,530
Niels "Niller" Breitenbach2010370,502
Benjamin Vener63210,500
Lars Rørby Johansen63030,506
Allan Bøwig42200,500
Magnus Hjorth Jørgensen115230,456
Nikolaj Husen167250,4418
Lasse Langelund208530,4018
Daniel Baunsgaard52020,402
Rasmus Pedersen135320,380
Kim Neubert83210,382
Tobias Øhrgaard Laursen114310,3612
Tobias Rønnow145320,362
Benjamin Gamst62200,330
Carsten Olsen62200,334
Morten Foverskov62110,330
Anders Enevold Grønlund62020,332
André Lyhne Nørager62020,332
Jesper Bærensen41100,250
Mathias Korsholm Mathiesen133120,2315
Claes Olsen133030,230
Alex Lykholt194130,2143
Peter Holm153030,200
Jesper Roland Nielsen51010,200
Dennis B. Hansen71010,142
Bo Andersen71010,146
Emil West71010,140
Simon Sørensen71010,140
Rasmus "Tordenstav" Nielsen162110,132
Rasmus Ørsted Petersen182020,110
Michael Thomsen10000,000
Dan "Fersken" Waldorff10000,000
Jan Skovgaard Jensen10000,000
Bo Brodersen10000,000
Victor Lander10000,000
Bjarne Mikladal10000,002
Rasmus Bang10000,000
Lasse Bødker10000,000
Emil Berger Christiansen10000,000
Daniel Eskjær-køppen20000,000
Adams Nurdin20000,000
Mikkel Nyholt40000,000
Wilhelm Nordgaard40000,000
Victor Popov40000,000
Carsten Østergård40000,004
Patrick Nielsen60000,000
Arthur Rosenzweig60000,002
Lukas Magnussen70000,000
Simon Vilhelmsen100000,000
Anders Christiansen120000,000
Axel Warming120000,000
Peter Heitmann140000,002
Nikolaj Borg140000,000
Allan Nordlunde Hjorth200000,000
100 kampe for Herlev FC:
Casper Breitenbach
Seneste nyheder
23-04Frederikshavn Blackhawks tog DM-Guld for både herrer og damer 
16-04Generalforsamling 
26-03H2: Hvem var tilstede, da Neubert scorede to kasser!? 
12-03Stor succes for Herlev ungdom til årets Landsstævne 
09-02Hotboys: Knebent nederlag til topholdet 
31-01Hotboys: Flot resultat dagen derpå i Holbæk 
23-01Senior fællestræning onsdage! 
22-01Hotboys: En hård kamp i Bellahøj hallen 
Flere nyheder...
Seneste kampe
22-04U15 - Jægerspris5 - 0
09-04Herre 3 - Uvelse 27 - 5
25-03Greve - Hotboys1 - 11
17-03Helsingør - U11 3 - 4
12-03Herre 1 - Vanløse2 - 15
Sidste uges kampe...
Kommende kampe
29-04Jægerspris - U11
29-04Jægerspris - U15
Denne uges kampe...