Herlev Floorball Club
Gæstebog
Sponsorer
Bestyrelsen
Træningstider
Adresser
Kontingent
Links
Topscorerliste
Evighedsliste
Statistik
Herre 1
    Kampe
    Truppen
    Statistik
    Stillingen
Hotboys
Herre 3
Fælles træning
Dame 1 / Motion
U15
U13
U11
U9
U5+U7

NavnKampePointMålAssistsP/KMin.
Jannick Mortensen12211651,7526
Kim Meng1014771,4012
Nicklas Spuur Lønstrup1213851,086
Stefan Abildskov1010821,002
Ronnie Juul Hansen1210370,836
Dennis "Hill" Hansen79721,2916
Thomas Wiberg "Prima" Gejl127250,582
Jens Olsen95230,560
Lasse Langelund125230,426
Emil Spanggaard114220,3620
Tobias Øvlisen74130,570
Mathias Korsholm Mathiesen94130,442
Jonas Kaarsgaard Rasmussen13213,000
Daniel Hedegaard33211,002
Nikolaj Husen82110,256
Dennis Hørringsen42020,5032
Kasper Skov Lund21010,500
Jesper Roland Nielsen10000,0025
Alex Lykholt10000,000
Anders Olsen10000,004
Niels "Niller" Breitenbach10000,000
Casper Breitenbach10000,000
Marius Haslund Hansen20000,000
Anders Christiansen60000,000
Jimmie Mortensen60000,000
Claes Olsen110000,000
Tillykke til Rasmus Ørsted med 200 kampe i gult:
Seneste nyheder
21-01Hotboys: Nederlag til Farmers 
10-01Hotboys: hård men festlig start på det nye år 
09-01Damer: Årets første kamp og "sejr" 
07-012019 og resultatmæssig træg start på året for Herlev FC 
26-11Damer: Dagen derpå, backernes kamp 
20-11Damer: Rekord mange mål 
05-11Damer: Nederlag men fremgang 
01-11Hotboys: Nederlag i tæt kamp mod FFK 
Flere nyheder...
Seneste kampe
21-01Herre 1 - Helsingør5 - 3
20-01Greve - Herre 33 - 8
20-01Hotboys - Jyderup4 - 7
20-01Dame 1 / Motion - Jyderup5 - 5
19-01Stevns - U11 4 - 5
06-01Rødovre - U13 7 - 3
Sidste uges kampe...
Kommende kampe
27-01Hotboys - Greve
27-01U13 - Allerød
27-01Herre 3 - Holbæk
27-01Copenhagen 2 - Dame 1 / Motion
27-01Herre 1 - Rungsted-Hørsholm
03-02U11 - Benløse
Denne uges kampe...