Herlev Floorball Club
Gæstebog
Sponsorer
Bestyrelsen
Træningstider
Adresser
Kontingent
Links
Topscorerliste
Evighedsliste
Statistik
Herre 1
Hotboys
Herre 3
    Kampe
    Truppen
    Statistik
    Stillingen
Dame 1
Dame Motion
U15
U13
U11
U9
U5+U7

NavnKampePointMålAssistsP/KMin.
Danny Lyø Petersen133219132,464
Rasmus Herløv Jørgensen15231671,532
Jonny Petersen15181531,2016
Nicklas Svenson1313851,000
Thomas "Stump" Petersen812751,508
John Madsen1410280,7126
Niels "Niller" Breitenbach159270,600
Alex Roland158350,530
Michael Frostholm85500,630
Magnus Hjorth Jørgensen115230,456
Dennis "Hill" Hansen14404,000
Tobias Øhrgaard Laursen104310,4012
Frederik Andersen13213,002
Lars Ørsted Petersen43120,756
Nicklas Spuur Lønstrup13033,000
Casper Breitenbach32200,670
Allan Bøwig42200,500
Morten Foverskov62110,330
Christian "Militær" Nyholt22021,000
André Lyhne Nørager62020,332
Anders Enevold Grønlund62020,332
Jesper Roland Nielsen21010,500
Bo Andersen61010,176
Jan Skovgaard Jensen10000,000
Bo Brodersen10000,000
Bjarne Mikladal10000,002
Allan Nordlunde Hjorth20000,000
Patrick Nielsen40000,000
Carsten Østergård40000,004
Arthur Rosenzweig60000,002
100 kampe for Herlev FC:
Casper Breitenbach
Seneste nyheder
23-04Frederikshavn Blackhawks tog DM-Guld for både herrer og damer 
16-04Generalforsamling 
26-03H2: Hvem var tilstede, da Neubert scorede to kasser!? 
12-03Stor succes for Herlev ungdom til årets Landsstævne 
09-02Hotboys: Knebent nederlag til topholdet 
31-01Hotboys: Flot resultat dagen derpå i Holbæk 
23-01Senior fællestræning onsdage! 
22-01Hotboys: En hård kamp i Bellahøj hallen 
Flere nyheder...
Seneste kampe
22-04U15 - Jægerspris5 - 0
09-04Herre 3 - Uvelse 27 - 5
25-03Greve - Hotboys1 - 11
17-03Helsingør - U11 3 - 4
12-03Herre 1 - Vanløse2 - 15
Sidste uges kampe...
Kommende kampe
29-04Jægerspris - U11
29-04Jægerspris - U15
Denne uges kampe...