Herlev Floorball Club
Gæstebog
Sponsorer
Bestyrelsen
Træningstider
Adresser
Kontingent
Links
Topscorerliste
Evighedsliste
Statistik
Herre 1
Hotboys
Herre 3
    Kampe
    Truppen
    Statistik
    Stillingen
Fælles træning
Dame 1 / Motion
U15
U13
U11
U9
U5+U7

NavnKampePointMålAssistsP/KMin.
Danny Lyø Petersen1014861,4012
Marius Haslund Hansen79721,290
Nicklas Svenson99721,000
Nicklas Spuur Lønstrup78531,142
Niels "Niller" Breitenbach117070,648
Jonny Petersen86510,754
Basse Steenberg66331,000
John Madsen115230,4520
Anders Enevold Grønlund83300,384
Magnus Hjorth Jørgensen83210,384
Morten Foverskov62200,330
Ronni Andersen12112,000
Rasmus Ørsted Petersen82020,252
Bjarne Mikladal51100,200
Rasmus Herløv Jørgensen11011,000
Michael Frostholm41010,250
Alex Roland81010,130
Lars Ørsted Petersen101010,100
Anders Christiansen10000,002
Jens Olsen10000,002
Jens Vest-Jensen10000,000
Thomas Højmark dahl20000,000
Arthur Rosenzweig20000,000
André Lyhne Nørager30000,000
Mikkel Kjær Rønnow40000,000
Patrick Nielsen100000,000
Tillykke til Rasmus Ørsted med 200 kampe i gult:
Seneste nyheder
21-01Hotboys: Nederlag til Farmers 
10-01Hotboys: hård men festlig start på det nye år 
09-01Damer: Årets første kamp og "sejr" 
07-012019 og resultatmæssig træg start på året for Herlev FC 
26-11Damer: Dagen derpå, backernes kamp 
20-11Damer: Rekord mange mål 
05-11Damer: Nederlag men fremgang 
01-11Hotboys: Nederlag i tæt kamp mod FFK 
Flere nyheder...
Seneste kampe
21-01Herre 1 - Helsingør5 - 3
20-01Greve - Herre 33 - 8
20-01Hotboys - Jyderup4 - 7
20-01Dame 1 / Motion - Jyderup5 - 5
19-01Stevns - U11 4 - 5
06-01Rødovre - U13 7 - 3
Sidste uges kampe...
Kommende kampe
27-01Hotboys - Greve
27-01U13 - Allerød
27-01Herre 3 - Holbæk
27-01Copenhagen 2 - Dame 1 / Motion
27-01Herre 1 - Rungsted-Hørsholm
03-02U11 - Benløse
Denne uges kampe...