Herlev Floorball Club
Gæstebog
Sponsorer
Bestyrelsen
Træningstider
Adresser
Kontingent
Links
Topscorerliste
Evighedsliste
Statistik
Herre 1
Hotboys
Herre 3
    Kampe
    Truppen
    Statistik
    Stillingen
Dame 1
Dame Motion
U15
U13
U11
U9
U5+U7

NavnKampePointMålAssistsP/KMin.
Thomas "Stump" Petersen812751,508
Danny Lyø Petersen712661,710
Rasmus Herløv Jørgensen911831,220
Jonny Petersen99721,008
Alex Roland95320,560
John Madsen95140,5624
Niels "Niller" Breitenbach94130,440
Frederik Andersen13213,002
Nicklas Svenson73210,430
Magnus Hjorth Jørgensen63120,502
Casper Breitenbach22201,000
Allan Bøwig42200,500
Tobias Øhrgaard Laursen52200,404
Christian "Militær" Nyholt12022,000
André Lyhne Nørager62020,332
Michael Frostholm41100,250
Bo Andersen61010,176
Jesper Roland Nielsen10000,000
Jan Skovgaard Jensen10000,000
Bo Brodersen10000,000
Bjarne Mikladal10000,002
Patrick Nielsen20000,000
Morten Foverskov20000,000
Arthur Rosenzweig30000,000
God jul og godt nytår til alle omkring klubben:
Seneste nyheder
12-01Hotboys: En solrig søndag i Vestjylland  
07-12H2: Hotboys i sikker sejr! 
02-12Juleafslutning Seniorhold 
21-11Klubaften i Copenhagenfloorballcenter 
21-11H2: Referat af kampen mod Hvidovre 
19-11H1: FLOT fight gav udligning i 59:59 og sejr i OT 
17-11H2: Referat af kampen mod PI København 
06-11H2: Hotboys-referater fra kampene mod Jyderup og Næstved 
Flere nyheder...
Seneste kampe
21-01Herre 1 - Hafnia
21-01U15 - Vanløse
21-01U11 - Vanløse
20-01FFK 2 - Hotboys10 - 2
14-01Allerød - Herre 36 - 7
03-09Dame 1 - Vanløse0 - 5
Sidste uges kampe...
Kommende kampe
26-01Vallensbæk - Herre 1
28-01Rungsted-Hørsholm - U11
28-01Holbæk - Hotboys
02-02U15 - Jægerspris
25-02Herre 3 - Jægerspris 2
Denne uges kampe...