Herlev Floorball Club
Gæstebog
Sponsorer
Bestyrelsen
Træningstider
Adresser
Kontingent
Links
Topscorerliste
Evighedsliste
Statistik
Herre 1
Herre 2
Herre 3 (Hotboys)
Herre 4
Dame 1
Dame 2
U15
U11
U9
U7
Familiefloorball

18-02-2010: U13/U15: Slutspils program
Herlev FC U13 kvalificerede sig til slutspillet om Sjællandsmesterskabet, mens U15 kvalificerede sig til B-slutspillet. I begge rækker sker slutspillet i en stævnerække, hvor datoerne nu er kommet fra DaFU.

Ved hvert enkelt stævner får stævnevinderen 6 points, nr. 2 får 5 points, etc. Det hold der samler flest points i løbet af stævnerækken, er Sjællandsmester.

Nedenfor ses datoer, arrangør, spilletid og -sted for alle slutspilsstævner.

U13 slutspil
Rødovre FC, Eggeslevmagle Eagles, Herlev FC, Copenhagen SFC, Copenhagen SFC 2, Benløse FC, Benløse FC 2, Lyngby FF, Vanløse Floorball

Sø 7.marts kl. 0900-1400
Benløse FC (Ringstedhallen)

Sø 14.marts kl. 1200-1700
Herlev FC (Anneks Hallen)

Lø 20.marts kl. 1300-1800
Rødovre FC (Rødovre Hallen)

Sø 28.marts kl. 1000-1700
Eggeslevmagle Eagles (Eggeslevmaglehallen)

Lø 10.april kl. 1300-1900
Copenhagen SFC (Gl. Valbyhallen)


U15 B-slutspil
Herlev FC, Hafnia FC, Jyderup Farmers, Copenhagen SFC 2, Benløse FC 2

Lø 6.marts kl. 1330-1900:
Copenhagen SFC (Gl. Valbyhallen)

Lø 13.marts kl. 1330-1900:
Hafnia FC (Sundbyhal 3)

Lø 20.marts kl. 0900-1400:
Herlev FC (Anneks Hallen)

Sø 28.marts kl. 1000-1700:
Jyderup Farmers (Jyderuphallen)

Efterårssæsonen 2020 er startet:
Kom og vær med :-)
Seneste nyheder
15-091 minuts stilhed for Laus Jensen 
04-09Referat af generalforsamling 2020 
01-09Nyt tiltag: Familiefloorball 
17-08Dame 1 trup - del 4 
01-07Dame 1 trup - del 3 
22-06Indkaldelse til generalforsamling 
29-05Dame 1 trup - del 2 
12-05Mindeord om Laus Jensen 
Flere nyheder...
Seneste kampe
27-09Rungsted-Hørsholm - Dame 1
27-09Copenhagen 2 - Herre 12 - 3
27-09Holbæk - Herre 3 (Hotboys)1 - 2
26-09U15 - Stevns
26-09Herre 4 - Vanløse 419 - 2
24-09Benløse 3 - Herre 25 - 2
Sidste uges kampe...
Kommende kampe
03-10Helsingør 2 - Dame 2
04-10U15 - Helsingør
04-10Herre 1 - Rungsted-Hørsholm
04-10Jægerspris - Dame 1
04-10Herre 3 (Hotboys) - Helsingør 4
04-10Hvidovre 4 - Herre 2
11-10Herre 4 - Hvidovre 5
Denne uges kampe...