Herlev Floorball Club
Gæstebog
Sponsorer
Bestyrelsen
Træningstider
Adresser
Kontingent
Links
Topscorerliste
Evighedsliste
Statistik
Herre 1
Hotboys
Herre 3
Herre 4
Dame
U13 A
U13 flex
U9+U11
U5+U7

18-02-2010: U13/U15: Slutspils program
Herlev FC U13 kvalificerede sig til slutspillet om Sjællandsmesterskabet, mens U15 kvalificerede sig til B-slutspillet. I begge rækker sker slutspillet i en stævnerække, hvor datoerne nu er kommet fra DaFU.

Ved hvert enkelt stævner får stævnevinderen 6 points, nr. 2 får 5 points, etc. Det hold der samler flest points i løbet af stævnerækken, er Sjællandsmester.

Nedenfor ses datoer, arrangør, spilletid og -sted for alle slutspilsstævner.

U13 slutspil
Rødovre FC, Eggeslevmagle Eagles, Herlev FC, Copenhagen SFC, Copenhagen SFC 2, Benløse FC, Benløse FC 2, Lyngby FF, Vanløse Floorball

Sø 7.marts kl. 0900-1400
Benløse FC (Ringstedhallen)

Sø 14.marts kl. 1200-1700
Herlev FC (Anneks Hallen)

Lø 20.marts kl. 1300-1800
Rødovre FC (Rødovre Hallen)

Sø 28.marts kl. 1000-1700
Eggeslevmagle Eagles (Eggeslevmaglehallen)

Lø 10.april kl. 1300-1900
Copenhagen SFC (Gl. Valbyhallen)


U15 B-slutspil
Herlev FC, Hafnia FC, Jyderup Farmers, Copenhagen SFC 2, Benløse FC 2

Lø 6.marts kl. 1330-1900:
Copenhagen SFC (Gl. Valbyhallen)

Lø 13.marts kl. 1330-1900:
Hafnia FC (Sundbyhal 3)

Lø 20.marts kl. 0900-1400:
Herlev FC (Anneks Hallen)

Sø 28.marts kl. 1000-1700:
Jyderup Farmers (Jyderuphallen)

Ingen træning i uge 42:
Efterårsferie
Seneste nyheder
16-10Hotboys: Afbudsramt hold i Bellahøj 
09-10Damerne vandt i Jyderup 
24-09Hotboys: Godt fra start 
12-08SÆSON START! 
01-07Referat af generalforsamlingen - del 2 
01-07Referat af generalforsamlingen - del 1 
19-04Indkaldelse til generalforsamling 
02-04Damer: Knebent nederlag 
Flere nyheder...
Seneste kampe
13-10FFK 4 - Herre 43 - 8
13-10FFK 2 - Hotboys4 - 1
13-10FFK 2 - Dame
06-10Herre 3 - Hotboys12 - 4
06-10Herre 1 - Helsingør3 - 5
06-10U13 flex - Allerød7 - 2
16-09U13 A - Rødovre2 - 5
Sidste uges kampe...
Kommende kampe
25-10Hotboys - Jyderup
26-10Hafnia - Herre 1
27-10Rungsted-Hørsholm - U13 A
27-10GrevLe - U13 flex
27-10Allerød 2 - Herre 4
27-10Greve - Herre 3
03-11Dame - Copenhagen 2
Denne uges kampe...