Herlev Floorball Club
Gæstebog
Sponsorer
Bestyrelsen
Træningstider
Adresser
Kontingent
Links
Topscorerliste
Evighedsliste
Statistik
Herre 1
Hotboys
Herre 3
Herre 4
Dame
U13 A
U13 flex
U9+U11
U5+U7

29-05-2014: Hvem laver hvad i den nye bestyrelse?
Kære alle i og omkring Herlev Floorball Club.

Så har den nye bestyrelse konstitueret sig og fordelt posterne, og de er beskrevet nedenfor. Der arbejdes på at anvarsområder kan fremgå under "Bestyrelse" menuen.

Formand: Rasmus Nielsen H2
Næstformand: Niels Breitenbach

Sponsoransvarlige: Karsten Pliniussen og Basse Nielsen.
Har DU en mulig kontakt ift. et sponsorat, så tøv ikke med at henvende dig!

Ungdomsansvarlig: Anders Nyholt

Eliteansvarlig: Emil Spanggaard
Primære indgangsvinkel til/fra bestyrelsen for D1 og H1 og deres trænerteams

Breddeansvarlig: Karsten Pliniussen
Ditto ift. øvrige seniorhold.

Kampansvarlig og sekretariatsansvarlig: Sara Barnholdt
Ansvarlig for halbooking, kampplanlægningen, fordeling og planlægning af sek-tjanser, samt kommunikation af disse.

Kamprapportansvarlig (på hjemmesiden): Basse Nielsen

Dommeransvarlig: Helene Christensen
Ansvarlig for at fordele dommeropgaver, samt have overblik over behovet for nye dommere mv.

Materialeansvarlig: Basse Nielsen
Ønsker ift. materialer skal primært rettes til Basse, som er ansvarlig for at have overblik over behov/ønsker og forelægge dette for bestyrelsen til prioritering.

Ingen træning i uge 42:
Efterårsferie
Seneste nyheder
16-10Hotboys: Afbudsramt hold i Bellahøj 
09-10Damerne vandt i Jyderup 
24-09Hotboys: Godt fra start 
12-08SÆSON START! 
01-07Referat af generalforsamlingen - del 2 
01-07Referat af generalforsamlingen - del 1 
19-04Indkaldelse til generalforsamling 
02-04Damer: Knebent nederlag 
Flere nyheder...
Seneste kampe
13-10FFK 4 - Herre 43 - 8
13-10FFK 2 - Hotboys4 - 1
13-10FFK 2 - Dame
06-10Herre 3 - Hotboys12 - 4
06-10Herre 1 - Helsingør3 - 5
06-10U13 flex - Allerød7 - 2
16-09U13 A - Rødovre2 - 5
Sidste uges kampe...
Kommende kampe
25-10Hotboys - Jyderup
26-10Hafnia - Herre 1
27-10Rungsted-Hørsholm - U13 A
27-10GrevLe - U13 flex
27-10Allerød 2 - Herre 4
27-10Greve - Herre 3
03-11Dame - Copenhagen 2
Denne uges kampe...