Herlev Floorball Club
Gæstebog
Sponsorer
Bestyrelsen
Træningstider
Adresser
Kontingent
Links
Topscorerliste
Evighedsliste
Statistik
Herre 1
Hotboys
Herre 3
Fælles træning
Dame 1 / Motion
U15
U13
U11
U9
U5+U7

18-09-2012: Resultatlister Hotboys Cup
Den fulde resultatliste fra Hotboys Cup 2012, afviklet i Herlev Hallerne søndag 16.september.

PULJE A
Benløse - Heyns Raske Svende 3-0
Benløse - Holbæk Bombers 3-2
Benløse - Herlev Hotboys 3-0
Benløse - Greve FC 3-1
Heyns Raske Sv. - Holbæk Bombers 2-0
Heyns Raske Sv. - Herlev Hotboys 3-2
Heyns Raske Svende - Greve FC 3-1
Holbæk Bombers - Herlev Hotboys 2-2
Holbæk Bombers - Greve FC 3-2
Herlev Hotboys - Greve FC 2-2
1) Benløse, 2) Heyns, 3) Holbæk, 4) Hotboys, 5) Greve - Benløse og Heyns til A-slutspil, Holbæk og Hotboys til B-slutspil.

PULJE B
FF København - Hafnia Underdogs 3-2
FF København - Herlev U17 1-0
FF København - Amager FK 6-1
Hafnia Underdogs - Herlev U17 0-0
Hafnia Underdogs - Amager FK 2-0
Herlev U17 - Amager FK 2-0
1) FFK, 2) Hafnia, 3) Herlev U17, 4) Amager - FFK og Hafnia til A-slutspil, Herlev U17 og Amager til B-slutspil.

B-slutspil:
B-Semifinaler:
Holbæk Bombers - Amager FK 5-4 (strf.)
Herlev U17 - Herlev Hotboys 4-2
B-Finale:
Herlev U17 - Holbæk Bombers 3-2 (strf.)

A-slutspil:
A-Semifinaler:
Benløse FC - Hafnia Underdogs 4-0
Heyns Raske Svende - FF København 4-2
Hotboys Cup 2012 A-Finale:
Heyns Raske Svende - Benløse FC 3-2 (strf.)

Hotboys Cup 2012 guldvinder: Heyns Raske Svende
Bedste karma: Holbæk Bombers

Til alle i og omkring Herlev Floorball Club:
GLÆDELIG JUL OG GODT NYTÅR!
Seneste nyheder
10-01Hotboys: hård men festlig start på det nye år 
09-01Damer: Årets første kamp og "sejr" 
07-012019 og resultatmæssig træg start på året for Herlev FC 
26-11Damer: Dagen derpå, backernes kamp 
20-11Damer: Rekord mange mål 
05-11Damer: Nederlag men fremgang 
01-11Hotboys: Nederlag i tæt kamp mod FFK 
14-10Årtiets kamp - H2 vs H3 
Flere nyheder...
Seneste kampe
19-01CBS Sport - Herre 14 - 8
19-01Stevns - U11
06-01Jægerspris - Herre 311 - 2
06-01Rødovre - U13 7 - 3
06-01Jægerspris - Dame 1 / Motion6 - 2
05-01FFK 2 - Hotboys8 - 3
Sidste uges kampe...
Kommende kampe
20-01Dame 1 / Motion - Jyderup
20-01Hotboys - Jyderup
20-01Greve - Herre 3
21-01Herre 1 - Helsingør
27-01U13 - Allerød
03-02U11 - Benløse
Denne uges kampe...