Herlev Floorball Club
Gæstebog
Sponsorer
Bestyrelsen
Træningstider
Adresser
Kontingent
Links
Topscorerliste
Evighedsliste
Statistik
Herre 1
Herre 2
Herre 3 (Hotboys)
Herre 4
Dame 1
Dame 2
U15
U11
U9
U7
Familiefloorball

18-09-2012: Resultatlister Hotboys Cup
Den fulde resultatliste fra Hotboys Cup 2012, afviklet i Herlev Hallerne søndag 16.september.

PULJE A
Benløse - Heyns Raske Svende 3-0
Benløse - Holbæk Bombers 3-2
Benløse - Herlev Hotboys 3-0
Benløse - Greve FC 3-1
Heyns Raske Sv. - Holbæk Bombers 2-0
Heyns Raske Sv. - Herlev Hotboys 3-2
Heyns Raske Svende - Greve FC 3-1
Holbæk Bombers - Herlev Hotboys 2-2
Holbæk Bombers - Greve FC 3-2
Herlev Hotboys - Greve FC 2-2
1) Benløse, 2) Heyns, 3) Holbæk, 4) Hotboys, 5) Greve - Benløse og Heyns til A-slutspil, Holbæk og Hotboys til B-slutspil.

PULJE B
FF København - Hafnia Underdogs 3-2
FF København - Herlev U17 1-0
FF København - Amager FK 6-1
Hafnia Underdogs - Herlev U17 0-0
Hafnia Underdogs - Amager FK 2-0
Herlev U17 - Amager FK 2-0
1) FFK, 2) Hafnia, 3) Herlev U17, 4) Amager - FFK og Hafnia til A-slutspil, Herlev U17 og Amager til B-slutspil.

B-slutspil:
B-Semifinaler:
Holbæk Bombers - Amager FK 5-4 (strf.)
Herlev U17 - Herlev Hotboys 4-2
B-Finale:
Herlev U17 - Holbæk Bombers 3-2 (strf.)

A-slutspil:
A-Semifinaler:
Benløse FC - Hafnia Underdogs 4-0
Heyns Raske Svende - FF København 4-2
Hotboys Cup 2012 A-Finale:
Heyns Raske Svende - Benløse FC 3-2 (strf.)

Hotboys Cup 2012 guldvinder: Heyns Raske Svende
Bedste karma: Holbæk Bombers

Ingen træning før 7 februar:
Herlev Kommune har lukket for idrætsanlæg fremtil 7 februar.
Seneste nyheder
18-01Restriktionerne er forlænget og det er vores vinterpause også.  
04-12Ingen træning for 2 januar. 
05-10Dame 1 trup - del 5 
15-091 minuts stilhed for Laus Jensen 
04-09Referat af generalforsamling 2020 
01-09Nyt tiltag: Familiefloorball 
17-08Dame 1 trup - del 4 
01-07Dame 1 trup - del 3 
Flere nyheder...
Seneste kampe
24-02PI-København - Herre 3 (Hotboys)
14-02Herre 2 - Benløse 3
14-02Dame 1 - Hafnia
07-02Herre 4 - FFK 3
07-02U15 - Hvidovre
24-01Dame 2 - Jyderup
06-12Herre 1 - Copenhagen 2
Sidste uges kampe...
Kommende kampe
28-02Sydsjællands FC - Dame 2
28-02Dame 1 - Rødovre
28-02Herre 4 - Greve 2
07-03Jægerspris - Herre 2
07-03Greve - Herre 3 (Hotboys)
13-03U15 - Benløse
Denne uges kampe...