Herlev Floorball Club
Gæstebog
Sponsorer
Bestyrelsen
Træningstider
Adresser
Kontingent
Links
Topscorerliste
Evighedsliste
Statistik
Herre 1
Hotboys
Herre 3
Herre 4
Dame
U13 A
U13 flex
U9+U11
U5+U7

21-08-2010: Tre unge Herlev-spillere udtaget til U19-landsholdets træningstur til Polen!
I den forgangne weekend deltog 3 af Herlevs talentfulde ungdomsspillere i U19-landsholdssamlingen i Frederikshavn. Her blev truppen udtaget, der skal repræsentere Danmark i to U19-træningskampe mod Polen og Slovakiet, om 14 dage. Og minsandten om ikke alle tre Herlev-drenge slap igennem!

Kæmpestort tillykke til Alexander Vener, Mikael Juhl-Hansen og Christoffer Erichsen!

Målmand Mikkel Hansen har deltaget i tidligere samlinger, men måtte desværre melde afbud denne gang, på grund af en skade.

Truppen der er udtaget:

Alexander Vener, Herlev
Andreas Bilenberg, Benløse
Christoffer Erichsen, Herlev
Glenn Christensen, Outlaws
Rasmus Bengtsson, Outlaws
Stefan Holmberg, Frh. Bulldogs
Rene jensen, Frh. Bulldogs
Mathias Olesen, Hvidovre Attack
Niklas Juul Jensen, Frh. Bulldogs
Sune Reinert Jensen, Outlaws
Vinoth Sivapalan, Frh. Bulldogs
Alexander Brandrup, Aab
Julian van Enckevort, Herning
Frederik Kobberup, Hørsholm
Rasmus Madsen, Hvidovre Attack
Janik Trolle, Copenhagen SFC
Mikael Juhl Hansen, Herlev
Jens Grønhøj, Benløse
Mathias De Fries, Benløse
Mathias Lundhus, Kvissel Millionaires
Jesper Pilgaard, Kvissel Millionaires
Kasper Nielsen, Sunds

Klubfordeling:
Frh. Bulldogs = 4
Herlev = 3
Benløse = 3
Outlaws = 3
Hvidovre Attack = 2
Kvissel Millionaires = 2
Sunds = 1
Herning = 1
Copenhagen SFC = 1
Hørsholm = 1
AaB = 1

Af: Peter Holm
Ingen træning i uge 42:
Efterårsferie
Seneste nyheder
05-11Hotboys: Sejr over Hvidovre 
16-10Hotboys: Afbudsramt hold i Bellahøj 
09-10Damerne vandt i Jyderup 
24-09Hotboys: Godt fra start 
12-08SÆSON START! 
01-07Referat af generalforsamlingen - del 2 
01-07Referat af generalforsamlingen - del 1 
19-04Indkaldelse til generalforsamling 
Flere nyheder...
Seneste kampe
17-11Allerød - Hotboys8 - 6
17-11CBS Sport - Herre 14 - 8
16-11Jægerspris 2 - Herre 47 - 4
16-11Benløse - U13 A
03-11Herre 3 - PI-København12 - 3
03-11Dame - Copenhagen 20 - 7
06-10U13 flex - Allerød7 - 2
Sidste uges kampe...
Kommende kampe
22-11Vanløse/Frederiksberg - U13 A
22-11Herre 4 -
24-11Dame - Jyderup
24-11Herre 3 - Skælskør Eagles
24-11Herre 1 - Rungsted-Hørsholm
24-11Hotboys - Greve
Denne uges kampe...