Herlev Floorball Club
Gæstebog
Sponsorer
Bestyrelsen
Træningstider
Adresser
Kontingent
Links
Topscorerliste
Evighedsliste
Statistik
Herre 1
Hotboys
Herre 3
Herre 4
Dame
U13 A
U13 flex
U9+U11
U5+U7

31-07-2010: Træningstider for den kommende sæson
Hermed de foreløbige træningstider for opstarten af sæsonen 2010-11.

Hvad angår de yngste drengehold vil der i den første opstart ske fælles træning mellem U15, U13 og U11. Sidenhen vil de blive delt i hhv. U15 og U13+U11. Første træning er mandag 9.august.

Pigeholdet har første træning mandag 16.august.


Træningstider:

Piger
Mandag 16-17 i Anneks-Hallen.

Drenge U11+U13+U15 (foreløbig)
Mandag 17-18 i Anneks-Hallen
Onsdag 16-18 i Gymnasie-Hallen (delt med atletik)
Fredag 16-17 i Anneks-Hallen

U19
Mandag 19:30-20:30 i Anneks-Hallen
Fredag 17-18:30 i Anneks-Hallen

Herre 1
Mandag 20:30-22:00 i Anneks-Hallen
Onsdag 19:30-21:00 i Gymnasie-Hallen

Herre 3
Onsdag 21:00-22:30 i Gymnasie-Hallen

Herre 4
Mandag 19:30-21:00 i Gymnasie-Hallen

Dame
Mandag 18:00-19:30 i Anneks-Hallen
Onsdag 18:00-19:30 i Gymnasie-Hallen

Kontaktpersoner:
Drenge: Ungdomskoordinator Søren Jønsson (Tlf. 22831184)
Piger: Pigetræner Mette Bidstrup (Tlf. 28899740)
Breddespillere: Herre 3 træner Steven Knudsen (Tlf. 24404967)
Damespillere: Dametræner Mike Gøbel (Tlf. 2021 1930), eller anfører Mette Bidstrup (Tlf. 28899740)
Herre elite: Holdleder Tommy Reele (Tlf. 22936520)

Ingen træning i uge 42:
Efterårsferie
Seneste nyheder
09-10Damerne vandt i Jyderup 
24-09Hotboys: Godt fra start 
12-08SÆSON START! 
01-07Referat af generalforsamlingen - del 2 
01-07Referat af generalforsamlingen - del 1 
19-04Indkaldelse til generalforsamling 
02-04Damer: Knebent nederlag 
28-03Damer: Nat kampen i Helsingør 
Flere nyheder...
Seneste kampe
13-10FFK 4 - Herre 43 - 8
13-10FFK 2 - Hotboys
13-10FFK 2 - Dame
06-10Herre 3 - Hotboys12 - 4
06-10Herre 1 - Helsingør3 - 5
06-10U13 flex - Allerød7 - 2
16-09U13 A - Rødovre2 - 5
Sidste uges kampe...
Kommende kampe
25-10Hotboys - Jyderup
26-10Hafnia - Herre 1
27-10Rungsted-Hørsholm - U13 A
27-10GrevLe - U13 flex
27-10Allerød 2 - Herre 4
27-10Greve - Herre 3
03-11Dame - Copenhagen 2
Denne uges kampe...