Herlev Floorball Club
Gæstebog
Sponsorer
Bestyrelsen
Træningstider
Adresser
Kontingent
Links
Topscorerliste
Evighedsliste
Statistik
Herre 1
Herre 2
Herre 3 (Hotboys)
Herre 4
Dame 1
Dame 2
U15
U11
U9
U7
Familiefloorball

18-06-2008: Kredsinddelingen for den kommende sæson!
Så er kredsinddeling til den nye sæson indløbet fra DaFU. I Ligaen er den selvfølgelig velkendt, men i alle andre kredse altid imødeset med spænding. Og efter 3 sæsoners færgerejser ses det, at Herlev i år ikke skal sende et hold til Bornholm. Længste rejse kommer for Skrue 2, der skal til både Næstved og Jyderup.

Herre 1 (20 runder)
Hafnia FC
Rødovre FC
Hvidovre Attack
Vanløse Floorball
Hørsholm FK

Herre 2 "Skrue 2" (18 runder):
FK Jyderup Farmers
FIN Floorball
Solrød Floorball Team
HG Floorball
Hørsholm FK 2
Vallensbæk Floorball 2
Hvidovre Attack FC 3
Hafnia FC 3

Herre 3 "Hitmen" (12 runder):
Brandvæsenet BIFK
Centrum FC 2
Helsingør FT 2
PI-København 2
Lyngby FF 3
Vanløse Floorball 4

Herre 4 "Hotboys" (15 runder):
Greve FC
Team Helsinge
Copenhagen Business School Sport
Rødovre FC 3
Vallensbæk Floorball 3

Dame (16 runder)
FK Jyderup Farmers
Benløse FC
Hørsholm FK
Rødovre FC
HG Floorball
Vanløse Floorball
Hafnia FC 2
FF København 2

U17 (15 runder):
Hvidovre Attack FC
Rødovre FC
Hørsholm FK
Helsingør FT
Benløse FC

U13 (15 runder):
Hvidovre Attack FC
Vanløse Floorball
Valby FC
Lyngby FF
Rødovre FC

Af: Peter Holm
Ingen træning før 7 februar:
Herlev Kommune har lukket for idrætsanlæg fremtil 7 februar.
Seneste nyheder
18-01Restriktionerne er forlænget og det er vores vinterpause også.  
04-12Ingen træning for 2 januar. 
05-10Dame 1 trup - del 5 
15-091 minuts stilhed for Laus Jensen 
04-09Referat af generalforsamling 2020 
01-09Nyt tiltag: Familiefloorball 
17-08Dame 1 trup - del 4 
01-07Dame 1 trup - del 3 
Flere nyheder...
Seneste kampe
24-02PI-København - Herre 3 (Hotboys)
14-02Herre 2 - Benløse 3
14-02Dame 1 - Hafnia
07-02Herre 4 - FFK 3
07-02U15 - Hvidovre
24-01Dame 2 - Jyderup
06-12Herre 1 - Copenhagen 2
Sidste uges kampe...
Kommende kampe
28-02Sydsjællands FC - Dame 2
28-02Dame 1 - Rødovre
28-02Herre 4 - Greve 2
07-03Jægerspris - Herre 2
07-03Greve - Herre 3 (Hotboys)
13-03U15 - Benløse
Denne uges kampe...