Herlev Floorball Club
Gæstebog
Sponsorer
Bestyrelsen
Træningstider
Adresser
Kontingent
Links
Topscorerliste
Evighedsliste
Statistik
Herre 1
Hotboys
Herre 3
Herre 4
Dame
U13 A
U13 flex
U9+U11
U5+U7

18-06-2008: Kredsinddelingen for den kommende sæson!
Så er kredsinddeling til den nye sæson indløbet fra DaFU. I Ligaen er den selvfølgelig velkendt, men i alle andre kredse altid imødeset med spænding. Og efter 3 sæsoners færgerejser ses det, at Herlev i år ikke skal sende et hold til Bornholm. Længste rejse kommer for Skrue 2, der skal til både Næstved og Jyderup.

Herre 1 (20 runder)
Hafnia FC
Rødovre FC
Hvidovre Attack
Vanløse Floorball
Hørsholm FK

Herre 2 "Skrue 2" (18 runder):
FK Jyderup Farmers
FIN Floorball
Solrød Floorball Team
HG Floorball
Hørsholm FK 2
Vallensbæk Floorball 2
Hvidovre Attack FC 3
Hafnia FC 3

Herre 3 "Hitmen" (12 runder):
Brandvæsenet BIFK
Centrum FC 2
Helsingør FT 2
PI-København 2
Lyngby FF 3
Vanløse Floorball 4

Herre 4 "Hotboys" (15 runder):
Greve FC
Team Helsinge
Copenhagen Business School Sport
Rødovre FC 3
Vallensbæk Floorball 3

Dame (16 runder)
FK Jyderup Farmers
Benløse FC
Hørsholm FK
Rødovre FC
HG Floorball
Vanløse Floorball
Hafnia FC 2
FF København 2

U17 (15 runder):
Hvidovre Attack FC
Rødovre FC
Hørsholm FK
Helsingør FT
Benløse FC

U13 (15 runder):
Hvidovre Attack FC
Vanløse Floorball
Valby FC
Lyngby FF
Rødovre FC

Af: Peter Holm
Ingen træning i uge 42:
Efterårsferie
Seneste nyheder
05-11Hotboys: Sejr over Hvidovre 
16-10Hotboys: Afbudsramt hold i Bellahøj 
09-10Damerne vandt i Jyderup 
24-09Hotboys: Godt fra start 
12-08SÆSON START! 
01-07Referat af generalforsamlingen - del 2 
01-07Referat af generalforsamlingen - del 1 
19-04Indkaldelse til generalforsamling 
Flere nyheder...
Seneste kampe
17-11Allerød - Hotboys8 - 6
17-11CBS Sport - Herre 14 - 8
16-11Jægerspris 2 - Herre 47 - 4
03-11Herre 3 - PI-København12 - 3
03-11Dame - Copenhagen 20 - 7
27-10Rungsted-Hørsholm - U13 A6 - 5
06-10U13 flex - Allerød7 - 2
Sidste uges kampe...
Kommende kampe
22-11Vanløse/Frederiksberg - U13 A
22-11Herre 4 - Ølsted if
24-11Dame - Jyderup
24-11Herre 3 - Skælskør Eagles
24-11Herre 1 - Rungsted-Hørsholm
24-11Hotboys - Greve
Denne uges kampe...